Adventní zpěvy v Praze | CZ

21.11.-24.11.2019 | 28.11.-01.12.2019 | 05.12.-08.12.2019 | 12.12.-15.12.2019

europe praha
Pouze několik evropských měst se může srovnávat s hlavním městem České republiky,  “Stověžatou Prahou“ s jejím nesmírným historickým  a kulturním dědictvím. Její hudební tradice je všudypřítomná v koncertních sálech, ale také na ulicích a vinárnách. Smetana, Dvořák a Mozart jsou součástí tohoto kulturního bohatství, stejně jako  skladatelé Petr Eben a Zdeněk Lukáš. Praha denně nabízí stovky koncertů všech hudebních žánrů.
Na tomto festivalu Adventní zpěvy v Praze – organizováno music&friends nepřetržitě již od roku 1999 – se účastní každoročně přes 40 českých a zahraničních pěveckých sborů. Koordinace koncertů na centrálním Vanočním trhu na Staroměstském naměstí o adventních víkendech je vyhrazena exkluzivně music&friends. Mnoho pěveckých sborů vystupuje již  tradičně každým rokem.
Jedním z nejkrásnějších náměstí v Evropě je Staroměstské náměstí, místo, kde probíhají hlavní vánoční trhy spolu s koncerty na nejatraktivnější otevřené tribuně. Zde se během adventních víkendů scházejí obyvatelé Prahy a turisté z celého světa, aby si poslechli vánoční koledy sborů z odlišných zemí. Pro sbory jsou tu k dispozici vyhřívané kontejnery, cizojazyčná prezentace a zvukový systém.
Jedním z koncertních síní pro konání přátelských koncertů je Akademie hudby HAMU v Lichtenštejnském paláci, kde jsou k dispozici impozantní varhany a klavír značky Steinway. Dalším místem koncertů je  koncertní síň Art Nouveau pražského zpěváckého spolku Hlahol, kde byl jedním z prvních sbormistrů Bedřich Smetana. Každý přátelský koncert vrcholí společnou písní.
Koncerty v pražských kostelech: Chrám sv. Mikuláše na  Staroměstském náměstí (založen roku 1732-1737) je každoročně jedním z hlavních míst pro konání adventních koncertů. Kromě koncertů může být naplánován rovněž doprovod mše –  i ve slavné katedrále sv. Víta  a v dalších kostelech ve městě. Dlouholetá zkušenost týmu music&friends zaručuje nejlepší služby a organizaci.
Typický český suvenýr pro každý vystupující sbor ještě dlouho připomíná dny strávené v Praze a také hudební zážitky se sborovou tvorbou ostatních sborů. Vysoká kvalita těchto akcí se odráží v mnoha připomínkových komentářích od zúčastněných sborů. V současné době existuje už několik kopií tohoto festivalu, ale pouze music& friends Vám může zaručit nejatraktivnější místa pro konání koncertů.Praha je velkolepým místem pro vánoční nákupy, kde jsou početná nákupní centra a obchody nejen centru města
 
 
 
Pro pěvecké sbory všech žánrů | Organizováno od roku 1999
Beschreibung erstellen

Komentáře od zúčastněných sborů

top
 • Program:

  Program 4 dny / 3 noci:

  1. den: Večeře v hotelu v den příjezdu, nocleh.

  2. den: Polodenní prohlídka Pražského hradu, odpoledne/večer koncert v kostele, výstup na otevřeném pódiu na Staroměstském náměstí.

  3. den: Polodenní prohlídka Starého města nebo Židovské čtvrti, volno na vánoční nákupy, odpoledne nebo večer přátelský koncert, večer společná oslava sborů s večeří a hudbou.

  4. den: Odjezd

   

  Návrh programu je určen pro pěvecké sbory, které plánují účast se všemi službami v rámci festivalu Adventní zpěvy.

  Krátký program 3 dny / 2 noci:

  1. den: Příjezd do hotelu, nocleh.

  2. den: Prohlídka Pražského hradu nebo Starého města, odpoledne/večer koncert v kostele, přátelský koncert výstup na otevřeném pódiu na Staroměstském náměstí, večer společná oslava s večeří a hudbou.

  3. den: Odjezd

   

Germany
Grossbritannien
tschechien
italien
© 2017 all rights at buchmann touristic & consulting
Kontakt:
music&friends | Marie Buchmann
Sandstr. 1 b | D-53757 Sankt Augustin
YouTube
Facebook

fon +49 (0)2241 204691 |  fax +49 (0) 2241 21894

email
Preposli odkaz pratelum

.

Telefon +49 (0)2241 204691