V průběhu minulého století se tato saská metropole rozvinula v jedno z nejatraktivnějších měst Německa. Staré město se zachovanými budovami, známý zrekonstruovaný kostel Frauenkirche (kostel Matky Boží), pěší zóny na obou březích a rozmanitá gastronomie přitahují denně tisíce turistů a návštěvníků z celého světa. Od 13. století se z tohoto města stalo volební a později královská residence Saské republiky. Dnes je toto město nejenom hlavním městem Saska, ale také kulturním a vzdělávacím centrem regionu. Po katastrofálním zničení města během 2. světové války si město prošlo dlouholetou rekonstrukcí, kdy byl také plně zrekonstruován kostel “Frauenkirche” (kostel Matky Boží), který byl znovuotevřen v roce 2005.

Očekávají Vás přátelské koncerty v Drážďanech nebo okolí, krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche)  a slavnostní společný koncert všech sborů. Přátelské koncerty se konají v pátek odpoledne nebo večer v různých kostelích v Drážďanech nebo okolí. Společný koncert všech zúčastněných sborů se koná v sobotu, kde se každý sbor představí jednou písní. Závěrem zpívají všechny sbory společnou píseň Cantate Dresden, která byla komponována pro tento festival panem Prof. Matthiasem Geisslerem. Na závěr se koná společná oslava s večeří a hudbou.

 

Cantate Dresden | Německo

31.10.-03.11.2019 |  29.10.-01.11.2020

Pro pěvecké sbory všech žánrů | Organizováno od roku 2013

europe dresden
Záštita: Dr. Matthias  Rößler, prezident Saského parlamentu
 
 • Pozdrav od Unie sboru vychodniho Saska
  Milé/-í zpevačky a zpeváci, Milé/-í sbormistryně a sbormistři, Milí hosté,

  již po šesté se v roce 2018 uskuteční mezinárodní setkání pěveckých sborů na festivalu Cantate Dresden v Drážďanech, které je nedílnou součástí kalendáře akcí pořádaných Unií sborů východního Saska a sborové scény v města Drážďan. V průběhu let se na této hudební události zúčastnilo mnoho pěveckých sborů jak domacích tak i zahraničních, s neobyčejnými zážitly z přátelských koncertů a inspirativních společných koncertů. Těší nás, že bude naše Unie i nadále součástí této tradice.

  Obzvlášť v době odcizení a rozpolcené společnosti je právě pro Drážďany nezbytnou součástí kulturní tvorby, která umožňuje optimální mezinárodní výměnu s kulturní a společenskou rozmanitostí. Dovolte mi, pozvat i Váš pěvecký sbor do Drážďan a ujišťuji Vás, že naše pěvecké sbory byly, jsou a vždy budou dobrými hostiteli a těší se na všechny možné formy sborové hudby. Nejpozději během prezentace společné písně zmizí i samotné cizojazyčné bariéry.

  Ojedinělost mezinárodních výměn se v našem městě zobrazuje i v historickém centru Drážďan se svými monumentálními stavbami jako je zámek Zwinger nebo Semperova opera, které se budovaly po několik století starými mistry a řemeslníky různých národností. Nejznámější historickou památkou je kostel Matky Boží (Frauenkirche), který mohl být znovu postaven díky mezinárodním sponzorským darům. Velmi mě těší, že každý pěvecký sbor se bude i krátce prezentovat v kostele Matky Boží (Frauenkirche).

  Těším se na setkání s Vaším pěveckým sborem a na Vaše písně !

  Andreas Hauffe
  Prezident Unie sborů východního Saska (Ostsächsischer Chorverband e.V.)
   

 • Program:
  Slouží pouze orientačně, všechny sbory obdrží individuálně vypracovaný program dle vlastních požadavků a obejdnaných služeb.

  Krátký program 2 noci / 3 dny:

  1.den: V poledne/odpoledne příjezd do hotelu, ubytovaní, oběd, přátelský koncert, nocleh.
   
  2.den: Dopoledne krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche), prohlídka Dražďan, odpoledne slavnostní společný koncert všech sborů, fakultativně Saský večer – oslava sborů s večeří a hudbou.
   
  3.den: Po snídani odjezd

   

  Program 3 noci / 4 dny:

  1.den: Příjezd do Drážďan, ubytovaní, večeře v hotelu, nocleh.
   
  2.den: Polodenní prohlídka Drážďan, krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche), odpoledne nebo večer přátelský koncert.
   
  3.den: Dopoledne volno, odpoledne slavnostní společný koncert vsech sborů, fakultativně Saský večer – oslava sborů s večeří a hudbou.
   
  4.den: Po snídani odjezd

   

 • Prijezd, prodlouzeni pobytu:
  Doprava autobusem:
  Upozorňujeme, že pokud příjedete do Drážďan autobusem, musí být k dispozici na transfery (Přátelský koncert, okruh Drážďany a případně na závěrečný koncert). Autobus nemůže parkovat během pobytu u hotelu, ale na centralním parkovišti pro autobusy v Ammonstrasse (vzdálen od hotelu cca 400m). Parkovné stojí € 7,-/den.
   
  Linková autobusová doprava a vlak:
  Upozorňujeme, že sbory mohou na cestu do/z Drážďan použít i autobusové linky nebo vlaková spojení. Obě nádraží se nachází v centru Drážďan a v blízkosti hotelu, kde jsou ubytované. Hotel je přímo v centru pěší zóně, eventuálně transféry tramvají.
   
  Prodloužení pobytu:
  Na vyžádání Vám zašleme nabídku na prodloužení pobytu dle Vašich požadavků, na ubytovaní, výlety a další koncerty.
   
   
  CantateDresden_NEU

Komentáře od zúčastněných sborů

top
Germany
Grossbritannien
tschechien
italien
© 2017 all rights at buchmann touristic & consulting
Kontakt:
music&friends | Marie Buchmann
Sandstr. 1 b | D-53757 Sankt Augustin
YouTube
Facebook

fon +49 (0)2241 204691 |  fax +49 (0) 2241 21894

email
Preposli odkaz pratelum

.

Telefon +49 (0)2241 204691