News

Wolfgang Buchmann, zakladatel music&friends, byl oceněn Unií českých pěveckých sborů za přínos k rozvoji mezinárodní spolupráce v oblasti sborového zpěvu. Cena byla udělena panem Mgr. Jiřím Růžičkou (první místopředseda Senátu PČR) a panem Mgr. Romanem Michálkem, Ph.D. (předseda Unie českých pěveckých sborů) dne 11.11.2019 v Hlavním sálu Vladštějnského paláce v budově Senátu Poslanecké sněmovny ČR během koncertu „Zrcadlo přátelství“ v rámci festivalu festa academica.

03-2020:
Vzhledem ke koronavirové pandemii jsou všechny naše akce zrušeny do konce května 2020. Budeme vás souběžně informovat, pokud nastanou realistická nová usnesení. Naplánované akce na druhou polovinu roku 2020 jsou zatím všechny akutální. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. 

08-2020:
Z důvodů korona-pandemie zrušilo music&friends veškeré akce do začátku listopadu 2020, tzn. včetně festivalu Cantate Dresden 2020. Přípravy na festival Adventní zpěvy Praha 2020 jsou stále aktuální. Budeme vás informovat, jakmile budou stanovené podmínky vánočního trhu na Staroměstské náměstí vč. rozsahu kulturního programu na otevřeném pódiu Magistrátem hlavního města Prahy.
music&friends nabízí pěveckým sborům a hudebním skupinám individuální výlet na soustředění v podobě intenzívních víkendových pobytů v několika atraktivních destinacích jako např. v Praze, Mariánských Lázních, Českých Budějovicích, Drážďanech nebo Amsterdamu jako individuální výlet. 

10-2020:
Magistrát hlavního města Prahy zrušil velký vánoční trh na Staroměstském náměstí a Václavském náměstí. Důvodem je zabránit velké koncentraci lidí a je nutné v tomto roce od této tradice upustit, jak uvedla městská rada. Tím se ruší i festival Adventní zpěvy 2020. 

12-2020:
Vzhledem k tomu, že první vakcíny proti koroně jsou k dispozici, tak lze očekávat návrat k normálu od druhé poloviny roku 2021. To také znamená, že pěvecké sbory a hudební skupiny mohou opět zkoušet a vystupovat. music & friends obnoví nabídky na festivaly a koncertní turné po Evropě s termíny ve druhé polovině roku 2021. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat. 

05-2021:
Dá se očekávat, že velká část populace by měla být očkována do léta 2021 proti COVIDU 19 a tím by mělo být možné, aby se hudební skupiny vrátily k běžným zkouškám a vystoupením; i když - v závislosti na incidečních číslech - stále budou existovat individuální omezení. Předpokládáme, že se opět od podzimu budeme moci vrátit k pořádání mezinárodních akcí v menším seskupení a v souladu s platnými omezeními. Provedené rezervace lze stáhnout až několik týdnů před konáním akce a platby jsou splatné pouze krátce před konáním akce, aby se minimalizovalo riziko pro hudební skupiny, které projeví zájem. 

02-2022:
Očekáváme, že se skončením omikron koronavirusu se bude rušit mnoho omezení. music&friends plánuje nabídky na své mezinárodní akce od dubna 2022. Dá se předpokládat, že v roce 2022 budou festivaly menšího rozsahu než před pandemií. Některé akce se přesunou z jara na léto, kde je větší pravděpodobnost jejich konání. 

© Copyright 1999-2024 btc - buchmann touristic&consulting  | Poslední aktualizace: 20.03.2024