Adventní zpěvy v Praze | CZ
21.11.-24.11.2024 | 28.11.-1.12.2024 | 5.12.-8.12.2024 | 12.12.-15.12.2024
Novoroční zpěvy 2.1.-5.1.2025

Jen málo měst v Evropě nabízí historickou a kulturní rozmanitost, jako česká metropole Praha, s jejím nesmírným historickým a kulturním dědictvím. Hudební tradice je všudypřítomná v koncertních sálech, na ulicích a v pivnicích. Smetana, Dvořák a Mozart jsou součástí tohoto kulturního bohatství, stejně jako i skladatelé Petr Eben a Zdeněk Lukáš pokračují v této tradici. Na tomto festivalu Adventní zpěvy v Praze – organizováno music& friends™ od roku 1999 – se každoročně účastní mnoho pěveckých sborů ze zahraniční a České republiky. Pěvecké sbory očekávají již zajímavé hudební události. Záštitu nad tímto festivalem převzala Unie českých pěveckých sborů.

Výstup na otevřeném pódium na vánočním trhu na Staroměstském náměstí, jednom z nejkrásnějším náměstím v Evropě. Pěvecké sbory zpříjemňují svým zpěvem předvánoční atmosféru návštěvníkům vánočního trhu. Pro účinkující jsou k dispozici vyhřívané kontejnery, el. piano a ozvučovací technika. V roce 2015 vyhrála Praha celosvětovou anketu amerického deniku Today a nejkrásnějšími Vánočními trhy roku 2015 bylo Staroměstské náměstí v Praze.
Přátelské koncerty v koncertních sálech v Akademii múzických umění HAMU v Lichtenštějnském paláci s impozatními varhany a Steinway klavírem nebo v koncertním secesním sálu Hlahol s vynikající akustikou, kde byl Bedřich Smetana jedním z prvních sbormistrů.
Tradiční sobotní odpolední koncerty v kostele sv. Mikuláše na Staroměském náměstí, jedním z nejkrásnějších barokních kostelů v Praze.  

Návrh programu je určen pro pěvecké sbory, které plánují účast se všemi podmínkami v rámci festivalu Adventní zpěvy. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků. Možnost zkrácení pobytu.

1. den: Příjezd do Prahy do hotelu, ubytování, večeře v hotelu, nocleh
2. den: Polodenní prohlídka Pražského hradu bez vstupů, odpoledne prohlídka Starého města bez vstupů, večer účast na přátelském koncertu, nocleh
3. den: dopoledne volno, odpoledne koncert v kostele a večer přátelský koncert, účast na oslavě s večeří s ostatními sbory, nocleh
4. den: odjezd z Prahy  

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus musí být i k dispozici na transféry v Praze. Ke koncertním místům Vám na vyžádání zajistíme povolenku ya účelem vjezdu do centra pro Váš autobus.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Cesta vlakem do Prahy je možná; po Praze veřejnou dopravou.

Letecká doprava:
Přílet na letiště Václava Havla v Praze. Transfér linkovým autobusem do centra Prahy nebo na vyžádání zajistíme transfér z letiště do hotelu.  

Krátký program:
Krátký program:
Při pobytu 2 noci jsou možné z časových důvodů max. 2 výstupy, aby byl dostatek času i na eventuální idnividuální program. Cenová nabídka na zkrácený program je uvedena v brožuře.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabidku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF.
Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube
Zde Vám nabízíme se informovat o festivalu z minulých let na YouTube:
Odkaz na Adventní zpěvy Praha 2022: https://youtu.be/2tie3f5nGxM
Odkaz na Adventní zpěvy Praha 2019: https://youtu.be/6rtsVUxv878
Odkaz na Adventní zpěvy Praha 2018: https://youtu.be/hqZu9C8qpLU
Odkaz na 20 let Adventních zpěvů 1999-2018: https://youtu.be/KDV12yco9F8
Sbor Madrigal Singers Filipiny - nositel UNESCA – odkaz na Adventní zpěvy 2017: https://youtu.be/eXtY9HlMy2g  

Cantate Amsterdam | Nizozemí
07.03.-09.03.2025

Amsterodam je známý svými 165 romantickými říčními kanály s téměř 1300 mosty, 600.000 (!) bicykly, rušným nočním životem a krásnými květinovými trhy. Fascinující místa - historické památky, umělecké skvosty a pamětihodnosti v přitažlivých čtvrtích a módní zboží na „chic“ nákupních třídách. V Amsterodamu je mnoho muzeí a galerií a tak můžete navštívit unikátní kulturní události téměř v kteroukoli hodinu vašeho pobytu. Slavná muzea jako je Rijksmuseum (např. s Noční hlídkou od Rembrandta), Van Goghovo muzeum nebo muzeum Anne Frank vás přivádějí zpět do časů dávného Holandska.

Přátelské koncerty se konají v Amsterodamu nebo okolí před holandským publikem. Koncertními místy jsou např. kostely, koncertní sály nebo domovy pro seniory. Během přátelských koncertů se setká hostující holandský sbor s 2-3 zahraničními sbory. Během mezinárodní atmosféry je možnost navázání i zahraničních kontaktů. Slavnostní společný koncert všech zúčastněných sborů se koná v koncertním sálu v centru Amsterodamu. Sbory prezentují písně dle svého výběru a na závěr si zazpívají všechny sbory společnou píseň „Tulipány z Amsterodamu“ samozřejmě v holandském jazyce. Po společném koncertu následuje gala večeře s hudbou a jedinečným bufetem a nápoji. Tento večer zůstane nezapomenutelným zážitkem v paměti účastníků!

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků. Možnost zkrácení pobytu.

1. den: Příjezd do hotelu v Amsterodamu, ubytování, nocleh
2. den: Dopoledne hodinová projížďka říčnímy kanály, odpoledne pěší prohlídka Amsterodamu bez vstupů, návrat do hotelu a příprava na večerní koncert. Rozezpívání v hotelu nebo v místě koncertu. Večer přátelský koncert, po koncertu návrat do hotelu, nocleh.
3. den: Dopoledne volno v Amsterodamu nebo další prohlídky, indivduální oběd ve městě, odpoledne společný koncert v koncertním sálu v centru Amsterodamu. Závěrem zpívají všechny sbory společnou píseň Tulipány z Amsterodamu. Návrat do hotelu a gala-večeře ve slavnostní atmosféře pro všechny zúčastněné sbory, nocleh.
4. den: Dopoledne odjezd z Amsterodamu, na vyžádání zajištění návštěvy mauzolea J.A.Komenského v Naardenu (cca. 30 minut cesta z Amsetrodamu do Naardenu)  

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus musí být i k dispozici na transféry po Amsterodamu a okolí.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Transfer je možný za předpokladu zajištění transférů po Amtserodamu a okolí holandským dopravcem. Nabídku je možné si vyžádat u music&friends.

Letecká doprava:
Přílet na letiště Amsterdam (AMS) Schiphol. Transféry z letiště na vyžádání zajistí music&friends. Transport veřejnou dopravou převážně možný.  

Krátký program:
Při pobytu 2 nocí musí být předpokládaný příjezd do hotelu v pátek nejpozději do 16:00 hodin. Prosím dbejte na to, že autobus poveze sbor na přátelský koncert v pátek večer. Cenová nabídka na zkrácený program je uvedena v brožuře.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabidku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF.  Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube: 
Každá akce je jiná, každoročně vystupují jiné pěvecké sbory. Zde Vám nabízíme několik dojmů z festivalů minulých let na YouTube:
Odvolání na Cantate Amsterdam 2024: https://youtu.be/8Qoe3yqPJlU
Odvolání na Cantate Amsterdam 2023: https://youtu.be/NHyA5kkSDzQ
Odvolání na Cantate Amsterdam 2019: https://youtu.be/s7xmsviE7nU   
Odvolání na Cantate Amsterdam 2018: https://youtu.be/eFeHZNKo-as
Odvolání na Cantate Amsterdam 2017: https://youtu.be/O6BFn8LTr4M
Rozenkoor na Cantate Amsterdam 2016: https://youtu.be/KM1MfRcVvkw
Společná píseň na Cantate Amsterdam 2016: https://youtu.be/OR4aqQqpU-E 

Cantate Bavaria Mnichov | Německo
datum není stanoveno

Bavorská metropole Mnichov je jedno z nejnavštěvovanějších měst v Německu. Není to žádným překvapením, protože město nabízí skutečně mnoho: pozoruhudné památky, bavorský styl života, nejznámější německé pivovary a úchvatnou krajinu. Kulturní a sportovní události na špičkové úrovni hrají pro obyvatele Bavorska významnou úlohu. Navzdory dynamického životnímu stylu je vždy dost času užít si pohostinného bavorského prostředí. Pivnice a kavárny lákají k odpočinku nejen turisty, ale i obyvatele města. Kromě toho nabízí tradiční restaurace také rozmanité pokrmy jako je sekaná, párky a klobásy. I v noci Mnichov nabízí množství aktivit, takže vybrat si může opravdu každý.

Přátelské koncerty se konají v Mnichově a okolí, hudební doprovody bohoslužeb a slavnostní společný koncert všech zúčastněných sborů se koná v koncertním sálu nebo v kostele, kde se každý sbor představí třemi písněmi. Společná píseň tvoří závěr koncertu.

Pozoruhodné dny završuje závěrečná oslava s večeří s hudbou v atmosféře rustikálních mnichovských pivnic. Dále si také můžete naplánovat zajímavou a událostmi naplněnou návštěvu okolí Mnichov. 

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků. Možnost zkrácení pobytu.

1. den: Příjezd do hotelu v Mnichově , ubytování, nocleh
2. den: Dopoledne prohlídka Mnichova bez vstupů, odpoledne individuální program, večer účast na přátelském koncertu v kostele v Mnichově nebo okolí. Nocleh.
3. den: Dopoledne volno, odpoledne slavnostní společný koncert na zámku Nymphenburk nebo v koncertním sálu v centru Mnichova. Večer oslava sborů s večeří, hudbou a tancem v jedné typické pivnici v Mnichově. Nocleh.
4. den: Dopoledne odjezd z Mnichova 

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus musí být i k dispozici na transféry po Mnichově a okolí.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Transfer vlakem nebo linkovými autobusy do Mnichova je možný. Po Mnichově veřejnou dopravou.  

Krátký program:
Při pobytu 2 noci musí být předpokládaný příjezd do hotelu v pátek nejpozději do 16:00 hodin.  

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabídku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF. Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube: 
Každá akce je jiná, každoročně vystupují jiné pěvecké sbory. Zde Vám nabízíme dojmy z minulých let na YouTube:
Odvolání na Cantate Bavaria 2019: https://youtu.be/DlyN4l7ux-4  

Cantate Budweis
České Budějovice + Český Krumlov | Jizní Čechy
9.5.-12.5.2024

České Budějovice, hlavní město Jižních Čech je světoznámé svým slavným a skvělým pivem. Ovšem město nabízí mnohem více: středověké městské centrum s útulnou atmosférou a stylově rekonstruovanými domy, živé univerzitní město a výbornou polohu mezi Lincem, Mnichovem a Prahou. Hudební tradice jsou v Jižních Čechách pečlivě udržovány s mnoha pěveckými sbory. Varhaník a skladatel Adam Václav Michna (17. století) se narodil v blízké vesnici Otradovice. Jeho nejznámější skladba je Missa Sancti Venceslai, která je věnována Svatému Václavovi, patronu České země. Jeho píseň Nebeští kavalérové je společnou písní všech sborů při slavnostním společném koncertu.
Koncertní místa se nacházejí v Budějovicích a Českém Krumlově, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a pyšní se svým rozlehlým zámkem a starým městem podél řeky. Po dnu stráveném ve středověkém městě sbory vystoupí na slavnostním společném koncertu na zámku v koncertním sálu Zámecká jízdárna
Je pro Vás zajištěn i doprovodný program dle Vašich dispozic, prohlídka Českých Budějovic a Českého Krumlova, jako i již tradiční oslavy pro všechny zúčastněné sbory s večeří, hudbou a tancem. Nabízí se sborům možnost navázání zahraničních kontaktů a strávit hudební víkend v jedné z nejkrásnějších oblastí Čech. 

Přátelské koncerty se konají v Českých Budějovicích např. v Jihočeské Filharmonii koncertní síni O. Jeremiáše a v kostelích nebo v Hluboké nad Vltavou na zámku v Alšově galerii. Přátelský koncert tvočí 3-4 pěvecké sbory. Slavnostní společný koncert všech zúčastněných sborů se koná na zámku v Českém Krumlově v koncertním sálu Zámecká jízdárna.

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků. Možnost zkrácení pobytu.

1. den: Příjezd do hotelu v Českých Budějovicích, ubytování, nocleh
2. den: Dopoledne prohlídka Českých Budějovic bez vstupů, odpoledne např. exkurze v pivovaru Budvar s degustací nebo prohlídka zámku Hluboká. Večer přátelský koncert v Českých Buděovicích, nocleh.
3. den: Dopoledne odjezd do Českého Krumlova, prohlídka města a zámku bez vstupů, volno na individuální oběd, odpoledne slavnostní společný koncert na zámku v koncertním sálu Zámecká jízdárna. Po koncertu návrat do Českých Budějovic a večer oslava sborů s večeří, hudbou a tancem. Nocleh.
4. den: Dopoledne odjezd z Českých Budějovic  

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus musí být i k dispozici na transféry mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem a případně v okolí.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Doprava vlakem nebo linkovými autobusy do Českých Budějovic je možná, doprava linkovým autobusem mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem je také možná.

Krátký program:
Při pobytu 2 nocí musí být předpokládaný příjezd v pátek nejpozději do 16:00 hodin.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabidku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF.
Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube:
Každá akce je jiná, každoročně vystupují jiné pěvecké sbory. Zde Vám nabízíme dojmy z minulých let na YouTube:
Odvolání na Cantate Budweis 2023: https://youtu.be/7cctHToWdQg
Odvolání na Cantate Budweis 2022: https://youtu.be/tW_SxxtvtsA
Odvolání na Cantate Budweis 2019: https://youtu.be/L-Y_iTSJY4o
Odvolání na Cantate Budweis 2018: https://youtu.be/6iiEw3MTiNI
Odvolání na Cantate Budweis 2017: https://youtu.be/gnsAgfmS3SA   

Cantate Bratislava | Slovensko
datum není stanoveno

Bratislava, hlavní město Slovenska je současně nejvýznamnějsí a největší město, které se rozprostírá po obou březích Dunaje, Malých Karpat, Podunajské a Borské nížině. Majestátní hrad je symbolem města již po staletí. Historické centrum města je městskou památkovou rezervací, jehož barokní budovy symbolizují dobu Marie Terezie a mimo dalších historických památek, nachází se zde mnoho restaurací, barů, galerií a státních institucí. 300 m široký Dunaj spojuje 3 státy Slovensko, Rakousko a Maďarsko; Vídeň je vzdálená 65 km od Bratislavy a Budapešť 190 km. Nedaleko Bratislavy leží městečko Modrá se známou manufakturou na výrobu keramiky.
Očekávají Vás dva koncerty s místními a zahraničními pěveckými sbory, které se konají v koncertních sálech, nebo v honosných barokních kostelích v Bratislavě a okolí. Společná oslava s večeří a temperamentní slovenskou hudbou zastřešuje pobyt v hlavním městě Slovenska

Přátelské koncerty s hostitelským sborem v koncertním sálu nebo kostele v Bratislavě nebo okolí. Slavnostní společný koncert v koncertním sálu nebo kostele v Bratislavě.

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků. Možnost pobytu 2 noci.

1.den: Příjezd do Bratislavy, ubytování, večeře v hotelu, nocleh.
2.den: Polodenní prohlídka Bratislavy bey vstupů včetně hradu. Odpoledne příprava na koncert, k večeru nebo večer přátelský koncert v Bratislavě nebo okolí. Nocleh.
3.den: Dopoledne další prohlídka Bratislavy nebo návštěva manufaktury na keramiku v Modrée, odpoledne slavnostní společný koncert všech sborů v koncertním sálu nebo kostele v Bratislavě. Večer společná večeře sborů s hudbou. Nocleh.
4.den: Po snídani odjezd 

Doprava autobusem:
Upozorňujeme, že pokud přijedete do Bratislavy vlastním autobusem, musí být k dispozici na transféry ve městě (transfér na přátelský koncert, na okruh Bratislava a na závěrečný koncert).

Linková autobusová doprava a vlak:
Upozorňujeme, že sbory mohou na cestu do/z Bratislavy použít i pravidelné autobusové linky nebo vlaková spojení. V Bratislavě použití veřejných dopravních prostředků.  

Krátký program:
Možnost zkrácení programu na 2 noci a 3 dny. Podmínkou je příjezd do Bratislavy v pátek kolem poledne.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabídku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF. Vyžádat brožuru  

Cantate Carlsbad
Karlovy Vary + Mariánské Lázně | Západní Čechy
25.4.-28.4.2024

Když v roce 1348 císař Karel IV. při lovu jelenů objevil teplý pramen, tak netušil, jaký velký objev se mu podařil. Karlovy Vary, jedno z nejelegantnějších evropských měst prožily svůj největší rozkvět v 19. století a jsou první adresou v lázeňské léčbě v České republice. Karlovy Vary, perla Čech, poutající a ojedinělé, s pulzujícím životem a nádhernou architekturou. Mimo lázeňských budov, kolonád a pavilónů v empírském a secesním stylu byl v roce 1737 dokončen barokní kostel Máří Magdalény od Kiliána Ignáze Dientzenhofera a je nejcenější historickou budovou Karlových Varů. Též jedním z nejstarších hotelů střední Evropy je tradiční Grandhotel Pupp.
Mariánské Lázně jsou dalšími nejznámějšími lázněmi tzv. lázeňského trojúhelníku. Město v parku nebo park ve městě s ojedinělou architekturou. V samotném městě se nachází 40 léčivých pramenů a v blízkém okolí neskutečných 100 přírodních pramenů. Lázeňskou čtvrť dominuje honosná kolonáda a zpívající fontána.  

Koncerty se konají v obou městech na kolonádách pro lázeňské hosty a návštěvníky. Slavnostní společný koncert všech pěveckých sborů se koná v Mramorovém sálu v secesní budově Casina v Mariánských Lázních. Možnost navázání nových zahraničních kontaktů.

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků. Možnost zkrácení pobytu.

1. den: Příjezd do hotelu v Mariánských Lázních nebo okolí, ubytování, nocleh
2. den: Celodenní výlet do Karlových Varů. Dopoledne prohlídka města bez vstupů, odpoledne výstup v Mlýnské nebo Tržní kolonádě. K večeru návrat do hotelu, nocleh.
3. den: Dopoledne prohlídka Mariánských Lázní bez vstupů, v poledne nebo odpoledne výstup na Hlavní kolonádě, v podvečer společný koncert všech sborů v Mramorovým sálu Casina v Mariánských Lázních. Večer oslava pěveckých sborů s večeří, tancem a hudbou. Nocleh.
4. den: Dopoledne vyklizení pokojů a odjezd   

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus musí být i k dispozici na transféry mezi Karlovými Vary a Mariánskými Laázněmi a případně po okolí.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Se nedoporučuje. Není technicky možné.   

Krátký program:
Při pobytu 2 noci začíná program výstupem sboru v Karlových Varech v pátek odpoledne.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabidku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF.
Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube:
Každá akce je jiná, každoročně vystupují jiné pěvecké sbory. Zde Vám nabízíme hudební dojmy z minulých let na YouTube:
Odvolání Cantate Carlsbad 2023: https://youtu.be/BT79axLE_Mk
Odvolání Cantate/MusicFest Carlsbad 2022: https://youtu.be/uev2kaXkf1A
Odvolání Cantate Carlsbad 2019: https://youtu.be/0wyuaf39auQ
Odvolání Cantate Carlsbad 2018: https://youtu.be/O16Zl_e2DLE
Odvolánín Cantate Carlsbad 2017: https://youtu.be/KEX10FlwY3k  

Cantate Catalunya Barcelona | Španělsko
03.10.-06.10.2024

Katalánská metropole Barcelona je členem Premium Ligy evropských měst a harmonickou cestou spojuje historii a tradice s moderním způsobem života. Za 2000 let své historie se město stalo kulturním a ekonomickým centrem celého Středomoří; světovou slávu dosáhla Barcelona pořádáním Olympijských her v roce 1992. Kromě výstupů Vás očekávají prohlídky a exkurze bez vstupů v Barceloně. Ubytování je zajištěno v hotelích kategorie 4*na pobřeží Costa Barcelona.

Matiné koncert se koná v neogotickém kostele Temple de Sagrat Cor (kostel svatého srdce) na vrchu Tibidabu, s nádherným výhledem na Barcelonu. Slavnostní závěrečný koncert všech sborů v Kryptě Chrámu Sagrada Familia, symbolem města Barcelony, světoznámého architekta S. Gaudího. Sbormistři ukládají květiny na jeho hrob. Společná večeře všech sborů uzavírá tento festival. Poznejte katalánskou pohostinnost a vynikající kuchyni.

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků.

1. den: Příjezd do hotelu na pobřeží Costa Barcelona, ubytování, přípitek na uvítanou, večeře, nocleh
2. den: Celodenní výlet do Barcelony. Výstup sboru na Matiné koncertu v Barceloně, prohlídka města bez vstupů, návrat do hotelu, večeře, nocleh.
3. den: Celodenní výlet do Barcelony, prohlídka gotické čtrvti v Barceloně bez vstupů, odpoledne slavnostní koncert v Kryptě Sagrada Familia, společná večeře sborů, nocleh.
4. den: dopoledne vyklizení pokojů a odjezd nebo možnost prodloužení pobytu 

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus musí být i k dispozici i během pobytu.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Se nedoporučuje. Není technicky možné.

Letecká doprava:
Je možná buď do Barcelony (BCN) nebo do Girony (GRO). Transféry v Katalánsku zajišťujeme pro všechny pěvecké sbory. Ceny za transféry obsahuje brožura.

Prodloužení pobytu:
♫ Výlet do poutního místa Montserrat s možností krátkého výstupu sboru v bazilice Montserrat po výstupu světoznámého chlapeckého sboru kláštera.
♫ Výlet a prohídka Girony bez vstupů a odjezd do Figuery a návštěva muzea Salvatora Dalího.
♫ Prodloužení pouze pobytu bez dodatečného programu je možné i pro jednotlivé členy sboru.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabidku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF. Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube:
Každá akce je jiná, každoročně vystupují jiné pěvecké sbory. Zde Vám nabízíme hudební dojmy z minulých let na YouTube:
Odvolání Cantate Catalunya 2022: https://youtu.be/KGgltu9BmLA 
Odvolání Cantate Catalunya 2019: https://youtu.be/ClIULPY284g
Odvolání Cantate Catalunya 2017: https://youtu.be/2VrGeDtYyK0
Odvolání Cantate Catalunya 2016: https://youtu.be/2thxRJD2bZI 

Cantate Croatia
Pula & Rovinj | Chorvatsko
23.5.-26.5.2024

Istrie je jedním z nejoblíbenějších letovisek u Středozemního moře. Pula, starověké město s mnoha historickými památkami a parky, je největší město a přístav na Istrii. Nejznámější a nejcenější památkou je antický amfiteátr - Aréna, majestátní koloseum z 2. století, šestí největší ve světě. Pula nabízí optimální podmínky pro pěvecké sbory, které se lehce nechají ovlivnit i balkánským temperamentem. V nejkrásnějším ročním období je možnost mimo prohlídek pamětihodností a projížďky lodí i dalších aktivit. Při prodloužení pobytu je možná návštěva Triestu nebo Benátek. Středověké rybářské městečko Rovinj se svým jachtařským přístavem je jedno z nejromantičnějších měts na Istrii. Maličká historická náměstí, úzké uličky se starými budovami z nichž mnohé stojí na skalách a vystupují do moře, mnoho ovocných trhů a obchůdků, jako i posezení v kavárnách a restauracích s mediterární atmosférou – to vše nabízí tento malebný kus země – Rovinj.

Přátelské koncerty se konají v koncertních sálech nebo kostelích, kdy 2-3 sbory se setkají s hostitelským chorvatským sborem. Hudebním vyvrcholením festivalu je společný koncert všech zúčastněných sborů v centru Puly v koncertním sálu nebo v divadle, nebo v koncertním sálu v Rovinj, které zrcadlí chorvatskou kulturní historii. Společenský závěr festivalu tvoří závěrečná večeře všech zúčastněných sborů. Tato závěrečná večeře je nejlepším místem pro komunikaci se zpěváky z ostatních zemí a k navázání nových přátelství.

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků.

1. den: Příjezd do hotelu, ubytování, večeře.
2. den: Snídaně v hotelu, prohlídka Puly bey vstupů s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Oběd v hotelu. Večer, účast na přátelském koncertu v Pule nebo okolí.
3. den: Snídaně v hotelu, dopoledne volno. Oběd v hotelu. Odpoledne prohlídka Rovinj bey vstupů s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Později odpoledne slavnostní společný koncert všech sborů v koncertním sálu nebo divadle. Po koncertu fakultativně účast na závěrečné večeři s ostatními sbory.
4. den: Po snídani odjezd z hotelu nebo fakultativně prodloužení pobytu.

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus musí být i k dispozici i během pobytu.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Se nedoporučuje. Není technicky možné.

Letecká doprava:
Je též možná na letiště do Puly. Ceny za transféry místním autobusem na vyžádání.
 

Krátký program:
Možnost zkrácení programu na 2 noci a 3 dny. Podmínkou je příjezd do Puly v pátek kolem poledne.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabídku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF.  Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube:
Každá akce je jiná, každoročně vystupují jiné pěvecké sbory. Zde Vám nabízíme hudební dojmy z minulých let na YouTube:
Odvolání Cantate Croatia 2019: https://youtu.be/iVm0dBJ_qQc
Odvolání Cantate Croatia 2019: https://youtu.be/4X4BNCDMhzA
Odvolání Cantate Croatia 2018: https://youtu.be/j4Qk14tKG-Q

Cantate Dresden
Drážďany, Německo
31.10.-3.11.2024

Vazeni pratele sboroveho zpevu,
po dvou letech s vyrazne omezenou nabidkou na umeni a kulturu doufame, ze si vse letos vynahradime. Jsme nesmirne poteseni, ze v roce 2022 jiz po devate privitame sbory v Drazdanech z blizka i z dalky na mezinarodnim festivalu Cantate Dresden. Tesime se na spolecny zpev a obnoveni spolecne hudebni soudruznosti. V teto nestatiblni dobe jsou tradice jako je Cantate Dresden pristavem radosti pro nas pro vsechny.
Sborovy zpev v Drazdanech ma staletou tradici diky trem chlapeckym peveckym sborum – Dresdner Kreuzchor, Dresdner Kapellknaben a Knabenchor Dresden. Spolecny zpev je tez hluboce zakotven ve velke casti obyvatelstva prostrednictvim vice nez 30 drazdanskych amaterskych peveckych sboru, clenu Unie sboru vychodniho Saska. Vsechny drazdanske sbory maji zajem na kulturni vymene s jinymi sbory a zpevaky a podpore mezinarodni vymeny s kulturni a spolecenskou rozmanitosti. Tesi se na seznameni se i s kulturou a historii hostujicich sboru. Prostor k vymene poskytuji nejen prtatelske koncerty, ale i spolecna oslava vsech sboru.
Po tak dlouhem kulturnim stradani nastal konecne vytouzeny cas pro sborovy zpev. Drazdany se tesi na hosty a nase pevecke sbory jsou vybornymi hostiteli, ktere uvitaji vsechny formy sborove hudby a sborove tvorby. Nejpozdeji na spolecnem veceru jsou prekonany i vsechny cizojazycne bariery! Mezinarodni kulturni vymena je dulezitejsi nez kdykoliv drive, k cemuz prispiva jiz mnoho let i festival Cantate Dresden.
Tesime se na setkani s Vasim peveckym sborem a na Vase hudebni prispevky.

Andreas Hauffe
Prezident Unie sborů východního Saska e.V.
Víceprezident Unie sborů Saska e.V.  

Saská metropole Drážďany, patří k nejatraktivnějším městům v Německu. Staré město se zachovanými budovami, známý zrekonstruovaný kostel Frauenkirche (kostel Matky Boží), pěší zóny na obou březích a rozmanitá gastronomie přitahují denně tisíce turistů a návštěvníků z celého světa. Od 13. století se z tohoto města stalo volební a později královská rezidence Saské republiky. Dnes je toto město nejenom hlavním městem Saska, ale také kulturním a vzdělávacím centrem regionu. Po katastrofálním zničení města během 2. světové války si město prošlo dlouholetou rekonstrukcí, kdy byl také plně zrekonstruován kostel “Frauenkirche” (kostel Matky Boží), který byl znovuotevřen v roce 2005.

Očekávají Vás přátelské koncerty v Drážďanech nebo okolí, krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche) a slavnostní společný koncert všech sborů v kostele Kříže (Kreuzkirche), největším kostelem Saska. Přátelské koncerty se konají v pátek odpoledne nebo večer v různých kostelích v Drážďanech nebo okolí. Společný koncert všech zúčastněných sborů se koná v sobotu, kde se každý sbor představí jednou písní. Závěrem zpívají všechny sbory společnou píseň Cantate Dresden, která byla komponována pro tento festival panem Prof. Matthiasem Geisslerem. Na závěr se koná společná oslava s večeří a hudbou.

Návrh pobytu Vám přiblíží rámcový program. Každý sbor obdrží individuální program dle svých požadavků. Možnost pobytu 2 noci.

1.den: Příjezd do Drážďan, ubytování, večeře v hotelu, nocleh.
2.den: Polodenní prohlídka Drážďan bez vstupů, krátký výstup v kostele Matky Boží (Frauenkirche), odpoledne nebo večer přátelský koncert.
3.den: Dopoledne volno, odpoledne slavnostní společný koncert všech sborů, fakultativně Saský večer – oslava sborů s večeří a hudbou.
4.den: Po snídani odjezd
 

 Doprava autobusem:
Upozorňujeme, že pokud přijedete do Drážďan autobusem, musí být k dispozici na transféry ve městě (transfér na přátelský koncert, na okruh Drážďany a případně na závěrečný koncert). Autobus nemůže parkovat během pobytu u hotelu, ale na centrálním parkovišti pro autobusy v ulici Ammonstrasse (vzdálen od hotelu cca 400m). Parkovné stojí € 7,-/den.

Linková autobusová doprava a vlak:
Upozorňujeme, že sbory mohou na cestu do/z Drážďan použít i pravidelné autobusové linky nebo vlaková spojení. Obě nádraží se nachází v centru Drážďan a v blízkosti hotelu, kde jsou sbory ubytované. Hotel je přímo v centru na pěší zóně, eventuálně transféry tramvají.

Prodloužení pobytu:
Na vyžádání Vám zašleme nabídku na prodloužení pobytu dle Vašich požadavků, na ubytovaní, výlety a další koncerty. 

Krátký program:
Možnost zkrácení programu na 2 noci a 3 dny. Podmínkou je příjezd do Drážďan v pátek kolem poledne.

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabídku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF.  Vyžádat brožuru

Krátké video na YouTube:
Každá akce je jiná, každoročně vystupují jiné pěvecké sbory. Zde Vám nabízíme hudební dojmy z minulých let na YouTube:
Odvolání Cantate Dresden 2022:  https://youtu.be/XOeGhG1t1g0
Odvolání Cantate Dresden 2021: https://youtu.be/QDNzfQmFDkY
Odvolání Cantate Dresden 2019: https://youtu.be/Qxr--zgqgg0
Odvolání Cantate Dresden 2018: https://youtu.be/2JBoWH2Dt7E
Odvolání Cantate Dresden 2017: https://youtu.be/eO3iKvm5URA
Odvolání Cantate Dresden 2016: https://youtu.be/TuB12D4ns9g 

Velci mistří Praha | Česká republika

Workshop tohoto typu předpokládá účast ambiciózních sborů, které jsou ochotné čelit rozdílným mentalitám, jazykům, hudebním tradicím a velké disciplíně. Cílem sboru by měl být kvalitní rozvoj ve shodě s motivací a poznání sborové práce v mezinárodním prostředí. Jak zkušenosti ukazují, během workshopů se utvořilo mnoho dlouhodobých osobních kontaktů. Sbormistři jednotlivých sborů jsou zapojeni do celého workshopu a na závěrečném představení se střídají v dirigování. Proč právě Praha: Praha, jako kulturní centrum Evropy, vždy inspirovala skladatele a hudebníky a je unikátní kulturní scénou až do dnes. Infrastruktura koncertních sálů a profesionálních hudebníků nám dovoluje organizovat workshopy vysoké kvality.

Antonín Dvořák: Stabat Mater: 50-100 zpěvaček a zpěváků | Jazyk: Latina | orchestr 40 hudebníků + 4 sólisti | Délka nastudování: 6 dnů
Zdeněk Fíbich: Missa brevis: 30-60 zpěvaček a zpěváků | Jazyk: Latina | orchestr 25 hudebníků + 5 sólistů | Délka nastudování: 5 dnů
Adam Michna: Svato-Václavská mše: 30-50 zpěváků a zpěvaček | jazyk: Latina | orchestr 30 hudebníků + 4 sólisti | Délka nastudování: 6 dnů
W.A. Mozart: Korunovační mše: 30-60 zpěváků a zpěvaček | Jazyk: Latina | orchestr 25 hudebníků + 4 sólisti | Délka nastudování: 5 dnů
W.A. Mozart: Requiem: 70-80 zpěvaček a zpěváků | Jazyk: Latina | orchestr 20-30 hudebníků + 4 sólisti | Délka nastudování: 6 dnů 

Nabídka na osobu je závislá od celkového počtu účastníků projektu, potřebných koncertních sálů a termínu na pobyt v Praze a zahrunuje následující služby:
♫ Koordinaci přihlášených pěveckých sborů
♫ Pronájem koncertního sálu nebo kostela na zkoušky a koncert
♫ Náklady pro supervisora, hudebníky a sólisty
♫ Natáčení Master-CD z koncertu
♫ Moderace a reklama na koncert
♫ Ubytovaní v hotelu požadované kategorie v Praze
♫ Bufetová snídaně v hotelu
♫ Přípitek na uvítaní a večeře v hotelu v den příjezdu
♫ 2 oběd během zkoušek
♫ Asistence průvodce  

Autobusem:
Vámi zajištěný autobus by měl být k dispozici i během pobytu.

Vlakem nebo linkovými autobusy:
Velmi výhodné. Po Praze veřejnou hromadnou dopravou. 

Detailní popis – brožura:
Detailní popis služeb a cenovou nabidku obsahuje brožura, kterou si můžete nezávazně vyžádat a obdržíte emailem v PDF. Vyžádat brožuru 

© Copyright 1999-2024 btc - buchmann touristic&consulting  | Poslední aktualizace: 20.03.2024